::Portada >Setmana Santa 2010 >VIACRUCIS

VIACRUCIS

Horaris del 2009

21 DE MARÇ

CINQUÈ DIUMENGE DE QUARESMA

Mostra de Passos

  • 19:30h Viacrucis Processional
     
  • Itinerari: principals carrers del Serrallo
     
  • Hi participen
              -Presa de Jesús
              -Sant Sopar
              -Sant Enterrament
              -Sant Crist
  • Organitza: Gremi de Marejants



26 de MARÇ

DIVENDRES DE DOLOR

Divendres de Dolor

  • 19:30h Desfilada processional
     
  • Itinerari: Part Alta
     
  • Hi participen
              -La Pietat
              -Sant Sepulcre
              -Sant Crist 
  • Organitza: Gremi de Pagesos



27 de MARÇ

DISSABTE PASSIÓ

  • 19h Viacrucis
     
  • Recorregut per l'interior de l'eglèsia de Sant Nicolau de Bari
     
  • Hi participen
              -Cristo del Buen Amor
              -Nuestra Señora de la Amargura con San Juan Evangelista

 

  • Organitza: Cofradía del Cristo del Buen Amor



28 de MARÇ

DIUMENGE DE RAMS

Processó de Rams

  • 16:30h Processó de Diumenge de Rams
     
  • Itinerari: desde la Parròquia de Sant Joan
     
  • Hi participen
              -Entrada de Jesús a Jerusalem



28 de MARÇ

DIUMENGE DE RAMS

Viacrucis Muralles

  • 19:30h Processó Diumenge de Rams
     
  • Itinerari: Part Alta i Muralles
     
  • Hi participen
              -R.V.C. de la Purissíma Sang de Nostre Senyor Jesucrist
             



29 de MARÇ

DILLUNS SANT

Mostra de Passos

  • 19:00h Viacrucis Processional
     
  • Itinerari: Part Alta
     
  • Hi participen
              -Associació la Salle
              -Descendient de la Creu
              -Confraria de Sant Magí Màrtir



30 de MARÇ

DIMARTS SANT

Dimecres de Dolor

  • 20h Solemne Desfilada Processional
     
  • Itinerari: Part Alta
     
  • Hi participen
              -Cirineu
              -Jesús Natzaré
              -Jesús és Despullat de les seves Vestidures

 

  • ORGANITZA: Real Germandat de Jesús Natzaré



31 de MARÇ

DIMECRES SANT

Dimecres de Dolor

  • 20h Processó del Dolor
     
  • Recorre: Plaça Sant Joan Baptista, Mitjalluna, Gasòmetre, Soler, Plaça Corsini, Canyelles, Rambla Nova, Unió i Mitjalluna
     
  • Hi participen
              -Oració de l'Hort
              -Flagel·lació
              -Ecce-Homo
              -El Cirineu
              -Jesús de la Passió
              -Sant Crist
  • ORGANITZA: Germandat de Nostre Pare Jesús de la Passió



2 D'ABRIL

Divendres de Dolor

  • 20h Processó del Sant Enterrament
     
  • Itinerari: La processó sortirà com cada any des de la plaça del Rei, passarà pel passeig de Sant Antoni on girarà pel portal de Sant  Antoni, conitnuarà pel carrer descalços, arc de Sant Llorenç, carrer Sant Pau, Pla de Palau i en direcció a Escrivianes Velles, arribarà al Pla  de la Seu i baixarà per carrer Iglesies s'ajuntarà pel carrer Merceria i baixada pel carrer Major i baixada de la Misericòrdia, entrarà a la plaça de la Font, carrer Frucutós creurà Rambla Vella i carrer Compte de Rius avall entrarà a la Rambla Nova i pujarà pel carrer Sant Agustí entrarà altre vegada a la Rambla Vella i pujarà pel Portalet, Trinquet Nou, baixada de les Pescateries i Plaça del Rei, on finalitzarà .
     
  • Hi participen
              -Tots el passos (excepte: Entrada de Jesús a Jerusalem)
  •  
  • ORGANITZA: Reial i Venerable Congregació de la Puríssima Sang de Nostre Senyor Jesucrist.



3 d'ABRIL

DISSABTE SANT

La Soledat

  • 18:30h Processó de la Soledat
     
  • Itinerari: Part Alta
     
  • Hi participen
              -La Soledat
  • ORGANITZA: Congregació de senyores de la Mare de Déu de la Soledat